RAM

Ruch Apostolstwa Młodzieży (RAM) to wspólnota w Kościele katolickim, której celem jest działalność apostolska wśród młodzieży. Stowarzyszenie przygotowuje i nakierowuje młodzież do świadomego i dojrzałego życia wiarą, zarówno w sferze osobistej jak i wspólnotowej. Ruch dąży do prowadzenia młodzieży ku takiej dojrzałości osobowej i chrześcijańskiej, która uczyni ją gotową dawać odważnie świadectwo Chrystusa w konkretnej rzeczywistości współczesnej Polski. Ruch Apostolstwa Młodzieży realizuje też przygotowanie religijne i społeczne młodzieży do życia w rodzinach i innych grupach społecznych oraz zachęca do angażowania się w różne struktury społeczno-samorządowe, by przepajać je duchem Ewangelii.

W naszej parafii młodzież należąca do RAM spotyka się ze sobą raz w tygodniu po Mszy Św., rozważa Słowo Boże i zgłębia tajemnice wiary. Jest to także czas wspólnej modlitwy i wysłuchania krótkiej katechezy lub świadectwa. Każde spotkanie rozpoczęte modlitwą jest oparte o Żywe Słowo Ewangelii.

Duchowym opiekunem wspólnoty RAM jest ks. wikariusz.