Akcja Katolicka

100 rocznica Cudu nad Wisłą

W związku z 100 rocznicą Cudu nad Wisłą przypadającą na dzień 15. 08. 2020 roku, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niebocku zachęca do lektury świadectwa ks. prał. Józefa Niżnika.

Modlitwa nowennowa o ratunek dla Polski

Zachęcam do przeczytania referatu ks. Józefa Niżnika zamieszczonego na stronie Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej Nadszedł czas, abyśmy z wiarą przyjęli głównego Patrona Polski. Pod w/w referatem w punkcie 1 zamieszczona jest NOWENNA O RATUNEK DLA POLSKI . Proszę Was, abyśmy jako członkowie POAK, w domach, najlepiej z rodziną, w dowolnym momencie rozpoczęli modlitwę za Ojczyznę. Pozdrawiam i z Panem Bogiem Prezes POAK Marian Wilusz

Rada DIAK w Warze

18 stycznia 2020 roku w Warze obyła się Rada DIAK. W spotkaniu uczestniczyli prawie wszyscy Prezesi POAK z archidiecezji przemyskiej, oraz odpowiedzialni za pracę w dekanatach i archiprezbiteratach. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Po zapaleniu świecy i modlitwie do Ducha Św. rozpoczęły obrady. Pani Danuta Figiela- Prezes DIAK-u przedstawiła sprawozdanie z pracy zarządu za rok ubiegły i przedstawiła główne założenia do programu pracy na rok 2020. Wybrani zostali również delegaci do KIAK-u. Następnie udaliśmy się na Eucharystię do kościoła parafialnego. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. abp. Adam Szal. Łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i agapa połączona z kolędowaniem zakończyła spotkanie.

Rekolekcje dla prezesów POAK

W dniach 11-12 stycznia 2020 roku w Strachocinie odbyła się pierwsza tura corocznych rekolekcji dla prezesów POAK. Z naszej parafii uczestniczyli prezes Marian Wilusz i odpowiedzialna za dekanat Halina Skotnicka. Temat rekolekcji nawiązywał do hasła roku liturgicznego Wielka tajemnica wiary. Uczestnicy wysłuchali sześciu konferencji:

1. Abyście uwierzyli w Tego, którego Bóg posłał
  2. Chrystus obecny w Eucharystii
  3. Zmartwychwstały Chrystus jest wśród nas
  4. Liturgia to celebracja obecności Boga
  5. Msza św. – centrum życia chrześcijańskiego
  6. Msza św. lekcją chrześcijańskiego życia

Konferencje wygłosił Asystent diecezjalny ks. prał. Józef Niżnik, a rekolekcje zakończyły się nabożeństwem do św. Andrzeja Boboli z ucałowaniem relikwii.

PIELGRZYMKA DO ARCHIKATEDRY

Sobota przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, to dzień w którym Akcja Katolicka pielgrzymuje do Archikatedry w Przemyślu. Naszą parafię reprezentowali: Halina Skotnicka, oraz Elżbieta i Marian Wilusz. Mszę św pod przewodnictwem abp Adama Szala z bardzo liczną grupą kapłanów poprzedziło spotkanie w auli Katolickiego Domu „Roma”, gdzie około 250 nowych prezesów POAK z rąk ks. prał Józefa Niżnika odebrało dekrety nominacyjne.