Grupy parafialne

Przy parafii pw. Świętego Jana Kantego działają różnorodne grupy parafialne. Tworzą je małe wspólnoty ludzi, którzy poprzez swoją pracę i modlitwę pragną pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem. Fundamentalnym celem tych grup jest podejmowanie ewangelizacji, która polega na głoszeniu Chrystusa zarówno świadectwem życia, posługą przy ołtarzu słowem i pieśnią, a także poprzez modlitwę.

Istnieje grupa dziewcząt i chłopców należących do Liturgicznej Służby Ołtarza Schola, Ministranci i Lektorzy. Młodzież starsza spotyka się na formacji Ruchu Apostolstwa Młodzieży (RAM). Istnieje też i działa przy parafii Akcja Katolicka. Wybrane nabożeństwa np. do Św. Rity ubogaca swym śpiewem Diakonia Muzyczna. Przy parafii istnieje też liczna grupa Róż Żywego Różańca na czele z Różą Św. Jana Kantego. Ponadto wiele osób należy do Rycerstwa Niepokalanej oraz Rodziny Szkaplerznej.

Akcja Katolicka

Schola i Ministranci